Fogászati korona
Az egyik fogászati eljárás a korona felhelyezése. Ez remek megoldás akkor is, ha részlegesen hiányzik egy fog, de akkor is jó döntés lehet, ha egy komplett hiányt kell betölteni. Ebben az esetben a két szomszédos fog lecsiszolásával egy háromtagú híd kerül a szájba, ami miatt a hiány szomszédságában álló fogak nem tudnak el vándorolni.
Bár régen a koronához is fémet használtak, napjainkban a fémmentes fogpótlás sokkal nagyobb népszerűségnek örvend. Az új anyag egyáltalán nem üt el a fog természetes színétől, így akárhol helyezkedjen is el a hiány, a pótlást követően nem lehet majd megkülönböztetni a többi fogtól.
Fogászati implantátum
A fogászati implantáció a fogpótlásra irányuló eljárások között talán a leghatékonyabb. Lényege, hogy egy titán gyökér sebészeti úton kerül beültetésre az állcsontba, majd a gyógyulást követően erre a műgyökérre, vagy csapra kerül felhelyezésre maga a korona. Vannak rögzített, fix implantátumok és vannak olyanok is, amelyeket ki lehet venni. A teljes gyógyulást követően mind funkcionálisan, mind esztétikailag pont olyan lesz, mintha egy valódi fog lenne, hanem jobb. Ez az eljárás 97%-os siker rátát tudhat magáénak, ahol pedig nem volt sikeres a beültetés első körben, ott második körben már igen. Tehát összességében minden esetben eljön az a pont, amikor a csontállomány befogadja az implantátumot és a gyógyulást követően sem idegentest érzet, sem fájdalom nem jelentkezik.
Teljes, vagy részleges fogsor
Jelentősebb számú hiányzó fog esetén már nem egyesével, illetve nem híd-blokkokban van szükség a pótlásra, hanem komplett fogsorra. Ez lehet teljes, vagy egy részleges, ennek a fajta fogpótlásnak és több fajtája van. Egyes műfogsorok fixen rögzítettek, mások kivehetőek. Van, amelyiket ragasztani kell és van, amelyiket az implantátumhoz hasonló csavar tartja a helyén.