Mi okozza?
A bőrszárazság hátterében számos dolog állhat. A téli hideg is nagyon ki tudja szárítani, például a kezünket és az arcunkat, de a nyári kánikulában is megjelenhet. Egyes embereknek az alapvető bőrtípusa száraz, nekik nem csak időnként jelentkeznek a tünetek, hanem mindig oda kell figyelniük a megfelelő hidratálásra. De a kirepedezett bőr hátterében állhatnak még tisztítószerek, vagy akár a medencék klóros vize is, amely szintén ki tudja szárítani a bőrt. És persze az is lehet, hogy ekcéma okozza, ebben az esetben nem elég hidratálni, fel kell keresni egy szakorvost is.
Hidratálás, hidratálás, hidratálás!
A bőr kiszáradását, így a rinocéroszbőrt is a dehidratáltság, vagyis a folyadék hiánya okozza. Számos oka lehet annak, hogy a szervezet nem termel elég ureát, ami a test hidratáltságáért felelős, ilyen okok például a kor, a földrajzi elhelyezkedés, vagy az életminőség.
A megfelelő készítmények használatával azonban a bőrszárazság megelőzhető, kiküszöbölhető. Érdemes kipróbálni a zuhanyzás közben használható testápolókat, amiket szinte azonnal le is lehet mosni, így nem lesz az embernek ragacsos utóérzete. Akinek alapvetően is száraz a bőre, esetleg érzékeny, az olyat válasszon, amely allergénektől mentes, csak természetes összetevői vannak.
A hagyományos testápolókat is be kell építeni a mindennapokba. Ha rendszeresen vannak használva, hosszútávon szüntetik meg a száraz bőr okozta panaszokat, miközben még puhává is varázsolnak. Itt is érdemes nézni az összetevőket, a színezékek, illatanyagok sok esetben allergiás reakciót válthatnak ki.
Szőrtelenítés után kötelező!
Teljesen mindegy, hogy borotvát, epilátort, vagy épp gyantát használsz, mind igénybe veszi a bőrödet. Akár szakemberhez jársz, akár magadnak csinálod.
A borotválkozáshoz használt gélek, borotvahabok, de még az a pici csík is a borotva pengéi mellett, mind-mind nagyon szárítanak. Ha viszont testápolót is használsz, akkor nem lesznek apró berepedezések, sem pedig viszketés, sőt, könnyen lehet, hogy pirosodás sem.
Az epilálást követően is érdemes testápolózni, hiszen a folyamat erősen irritálja a bőrt (akkor is, ha már nem érzed), ha viszont testápolóval is bekened utána, az megnyugtatja az adott területet.
És hát a gyantázás is egyfajta sokk a testednek, mert hirtelen egy csomó helyről tépődik ki a természetes külső védelmed. Gyakran, mire hazaér az ember a kozmetikustól, már viszket, piroslik. Ha viszont otthon az első dolgod, hogy testápolóval bekened, az megnyugtatja és hidratálja, így sima és puha lábaid lesznek a viszkető és kiütéses lábak helyett.