Szegfűszeg
Rengeteg ember esküszik rá, hogy fogfájás esetén a szegfűszeg szopogatása, rágcsálása enyhíti a kínzó fájdalmat. Én személy szerint nem erre a módszerre esküszöm, de az, hogy kinél mi működik, abszolút a véletlenen múlik.
Öblögető
Házi praktikaként megpróbálkozhatsz azzal, hogy kamillavirágból, esetleg zsályából, vagy más, gyulladáscsökkentő hatással bíró gyógynövényből forrázva teát készítesz, majd miután kihűlt, ezzel öblögetsz jó alaposan.
Jegelés
A jegelés néha segít, máskor csak olaj a tűzre, de ezt nehéz előre kiszámítani. Nekem legutóbb délelőtt még csak a hideggel történő lezsibbasztás működött, délutánra azonban a fogaim elkezdtek érzékenyek lenni a hidegre, nem beszélve a torkomról. De durva fogfájás esetén segíthet, ha jégzselét, mirelit zöldséget, esetleg egy jégakkut konyharuhába bugyolálsz és a fájó fogadra teszed.
Melegítés
A jegelés párja a melegítés. Amikor a hűtés hatástalan, meg kell próbálni a fűtéssel. Melegvizes palackot, kézmelegítőt, vagy épp felmelegített jégzselét helyezve a fájó részre ez is kiválthat némi enyhülést.
Ecsetelő
Az aftákra, ínygyulladásra kifejlesztett ecsetelők és gélek is segíthetnek, különösen azok, melyek le is zsibbasztják az érintett területet. Azonban ez is csak ideig-óráig hatásos.
Infralámpa
A melegítés egyik módszere az infralámpázás, de az infrasugarak miatt könnyen lehet, hogy míg a sima melegítés hatástalan volt, ez végre segít. De csak akkor tartsd hosszabb ideig az arcodhoz, ha valóban jól esik!
Fájdalomcsillapító
Ha már mindent megpróbáltál, de semmi nem használ, akkor a legjobban azt teszed, ha beveszel valamilyen fájdalomcsillapítót, aminek gyulladáscsökkentő ereje is van. Ha bizonytalan vagy, előtte konzultálj orvosoddal! De semmiképpen ne élj napokig gyógyszereken, hanem keress egy szakembert – rengeteg helyen van szájsebészet Budapest minden kerületében.