A gőzfürdő előnyei
A gőzfürdőben mindössze 40-60 fok van, ezzel szemben a páratartalom a 80 százalékot is elérheti. A nedves gőzben lassabb és kevésbé megterhelő a verejtékezés. Ám az élvezetet illó- és aromaolajokkal fokozhatjuk.
Hatására a bőr pórusai kitágulnak, tisztulnak, fokozódik a faggyúmirigyek elválasztása, élénkebbé válik a vérkeringés, az izmok ellazulnak, a légutak nyálkahártyájának hurutja is oldódik.
Hetente fél óra a forró, száraz gőzben vagy a párás melegben, és megszabadulunk a gondoktól, bőrünk újra üde és rózsás lesz, miközben az immunrendszerünk is erősödik. A szaunázás a test és lélek legjobb karbantartója.
A bőr tisztulása gőzfürdővel
A magas páratartalomnak köszönhetően a pólusok nedvességgel telítődnek, ezáltal hidratálódik és szépül a bőr. Persze nemcsak a bőrt, de a légutakat is tisztítja a gőzfürdő, ezért rekedtségre, köhögésre is gyógyír. Sőt, egyes vélemények szerint még az asztmára is jó.
A gőzfürdő nyugtat és ellazít, nem utolsó sorban csökkenti a reumatikus és izületi fájdalmakat, frissíti a keringést.
Mikor kerüljük a gőzfürdőt?
Akinek azonban komoly keringési problémája, magas vérnyomása, vagy valamilyen szívpanasza van, jobban teszi, ha elkerüli a gőzfürdőt. Lázas és gyulladt szervezettel is kerüljük a gőzt! Egészséges szervezet karbantartására és a testsúly normalizálására is kedvező hatású.
A gőzfürdőben rövid idő alatt erős izzadás lép fel, és a magas páratartalom miatt az izzadság nem tud elpárologni, ezért hőtorlódás következik be. Ez nagy megterhelés a szív és a vérkeringés számára, ezért a teljesen egészségesek is csak 10-15 percig tartózkodhatnak, a betegek pedig csak orvosi utasítás alapján vehetik igénybe. A gőzfürdőben felhevült testet langyos, majd hűs fürdőben fokozatosan kell lehűteni, majd legalább 30 perc pihenésnek kell követnie.
Szereted a forróságot, de a magas páratartalmat nem neked találták ki? Akkor lehet, hogy neked inkább egy modern kültéri szauna való, ami hasonló a gőzfürdőhöz a pozitív hatásait tekintve, de maga az élmény egészen más.