No.1. Asztalfoglalás
Egy férfi és egy nő találkozója esetén a férfi lép be elsőként az étterembe, majd jelzi, ha van asztalfoglalás. Ezt követően az erre kijelölt személyzet, vagy egy pincér vezetésével foglalják el a vendégek a helyüket. Ideális esetben elsőként a kísérő személy indul el az asztalhoz, majd a hölgy, a sort pedig a férfi zárja. Ha nincs kísérő személyzet, vagy foglalt asztal, akkor a hölgy választ helyet.
No.2. Udvariasság a hölggyel szemben
A hölgyet a helye elfoglalásában a férfi, vagy a pincér segíti. Ugyanígy ők segítik le a kabátját is.
No.3. Nincs táska a földön
Egy étteremben egy nő soha nem teheti a táskáját a földre. Amennyiben nem talál neki helyet, a pincértől kérhet segítséget, aki egy széket ad neki, amelyre leteheti azt.
No.4. Ki rendeljen?
Az éttermi rendelés az etikett szerint a férfi feladata, ez alól azonban kivételt képezhetnek azon esetek, amikor a hölgy munkájából, vagy származásából kifolyólag jobban ismeri az étterem kínálatát, vagy ha ezt kifejezetten kéri.
No.5. Borfogyasztás
Amennyiben vörösbort fogyasztunk, mindig töröljük meg előtte és utána is a szánkat, hogy az ne lehessen borfoltos. Ilyenkor fontos, hogy mindig a száránál vagy a talpánál fogjuk meg, semmiképp sem a kehely résznél! A pohár kialakításánál ugyanis az volt a cél, hogy kezeinkkel ne melegítsük fel a benne lévő nedűt.
No.6. Damaszt szalvéta
Vannak éttermek, ahol damaszt szalvétát kapunk, melyet az ölünkbe kell teríteni. Ezt úgy érdemes csinálnunk, hogy félbe hajtjuk a szalvétát, majd a nyitott végével magunk felé, a zárt végével pedig a térdünkhöz közelebb esően az ölünkbe terítjük. Ez azért is praktikus így, mert észrevétlenül meg tudjuk emelni a szalvéta felső részét és leszórni a morzsákat.