Az első műfogsor
Ma úgy tudjuk, hogy az első műfogsort az időszámításunk előtti 3. évezredben készítették. Ennek a leletére Mexikó területén bukkantak rá a régészek, és azt állapították meg, hogy az elkopott vagy elromlott fogakat régen párducfogakkal próbálták pótolni. Nem csoda hát, ha fogatlanul is vérbeli fenevadnak érezhették magukat!
Az első fogászati hidak
Elsőként a világon az etruszkok foglalkoztak komolyabb fogászati dolgokkal. Fogaikat aranyhuzallal vagy pánttal igyekeztek rögzíteni, sőt, az első fogászati hidak is az ők népcsoportjukhoz köthetők. Zseniálisak, nem?
Valljuk be, azért a mai fogászati hidak már fényévekkel meghaladják ezeket. Ha úgy gondolod, számodra is a fogászati híd a megfelelő fogpótlási eljárás, keresd fel a Móricz Dental fogászatát, ahol a legmodernebb eszközökkel segítenek orvosolni a problémád!
Az első fogászati műszerek
Az első fogászati műszerek igencsak hasonlatosak voltak a varrógéphez, vagy a rokkához. Hogy hogyan lehetséges ez? Úgy, hogy a régi fogászati műszereket lábbal kellett hajtani.
Fogászat a középkorban
A középkorban a fogászat mindennek volt mondható, csak éppen sterilnek nem. Nem elég, hogy ekkoriban a foghúzást a borbélyok végezték, de ráadásul nem is igen tiszta környezetben, hanem vásárokban, egy pódium tetején.
Fogfájás az ókorban
Az ókorban, ha valakinek fájt a foga, úgy gondolták, hogy ez amiatt van, mert megtámadták azt a férgek. Az élősködők ellen az emberek szegekkel és békanyállal igyekeztek „ápolni” fogaikat.